Pielietošanas jomas

Trīsdimensiju 3D skeneru pielietojums

Ražošana. Bez kontakta lāzera skenēšana ir jaunākā tehnoloģija, un neskatoties uz samērā īso pastāvēšanas laiku, tiek izmantota, lai atrisinātu plašu uzdevumu klāstu, kas turpina paplašināties ar metodes attīstības palīdzību.
Autorūpniecība. Kompānija Creaform ir galvenais partneris uzņēmumiem, kuri strādā automobiļu rūpniecībā. Strādā ar tādiem autoražotājiem gigantiem kā Renault, Chrysler, Bombardier Transport and Recreational Products, Prevost Car, Nova Bus, Mack Truck.
Aerokosmiskā rūpniecība. Darbs ar vadošām aviokompānijām, piemēram, Boeing, Pratt & Whitney, Rolls Royce и CAE, Creaform. Rezultātā ir izdevies sevi pozicionēt kā uzticamu partneri, kurš īsteno lidmašīnu sastāvdaļu modelēšanu avio rūpniecībā.
Arhitektūra. Trīsdimensiju skeneri tiek izmantoti arhitektūrā restaurācijas nolūkos, digitālo kopiju bankas izveidē (virtuālais arhīvs) un turpmākajā skulptūru un citu priekšmetu atjaunošanā (rūpnieciskā atjaunošana). Skeneri tiek izmantoti arī virtuālo muzeju izveidē.
Arheoloģija. 3D skeneri tiek plaši izmantoti, lai atrisinātu plašu uzdevumu klāstu, tostarp arheoloģijā un restaurācijā, mākslas darbu uzglabāšanā, mākslas darbu un muzeja kolekciju 3D-dokumentācijas izveidē, virtuālajā restaurācijā, kā arī kopēšanā turpmākai replikācijai.
Izglītība. Handyscan 3D skenēšanas tehnoloģiju un pārnēsājamo sensoru tehnoloģiju HandyPROBE pielieto daudzās izglītības jomās. Pašlaik tehnoloģija tiek izmantota un pētīta pašās labākajās mākslas un inženieru skolās visā pasaulē. Tāpat šo tehnoloģiju pielieto maketēšanā un ātrā prototipu izveidē, apmācībā pēc 3D skenēšanas metodes.
Medicīna. Handyscan 3D skeneriem ir liels potenciāls medicīnas nozarē, skenējot jebkuras ķermeņa daļas, veidojot protēzes, veicot plastiskās ķirurģijas modelēšanu un plānošanu ortopēdijā un kosmetoloģijā, zobārstniecībā, krāsu un faktūru brūču skenēšana.
Multimedija. Šodien, pateicoties trīsdimensiju skenēšanai, tiek izmantotas unikālas iespējas, par kurām iepriekš nevarēja pat sapņot. Informācijas tehnoloģiju gadsimts un globālā datorizācija atklāja mums jauno virtuālo pasauli. 3D skeneris - pirmais solis, kas ļauj savienot virtuālo pasauli ar reālo.
Nesagraujamā kontrole. Tehnoloģiskais risinājums balstās uz augstas precizitātes trīsdimensiju lāzerskenēšanas tehnoloģiju izmantošanu, kas ļauj veikt precīzus materiālu zuduma mērījumus nodiluma un korozijas dēļ, lai testētu cauruļvadu koroziju augsta spiediena caurulēm, ēku nesošās konstrukcijās un celtniecības konstrukcijās.
Reversā inženierija. Šodien 3D skeneri tiek plaši izmantoti sarežģītu formu izstrādājumu reversā inženierijā, kuru ir grūti izmērīt, izmantojot standarta rīkus. Tāpat atšķirībā no koordinātu-mēriekārtām (CMM), 3D skeneris iegūst objektu virsmas kopumā, ne tikai izvēlētajos punktos.
Kriminālistika. Trīsdimensiju skenēšanas elementu rezultātu atspoguļošana avārijas vai nozieguma vietā var kļūt par papildu spēcīgu pierādījumu un sniegt palīdzību vizualizācijā un analizē.
Mode. 3D skeneri var izmantot apģērba izveidē pēc pasūtījuma, kā arī, lai radītu iekārtas vai mehānismus šajā nozarē. Turklāt, ķermeņa skenēšana – tas ir visdrošākais veids, lai šūtu apģērbu ar perfektu rezultātu!